Windows gizli dosya ve klasörleri görünür hale getirme resimli anlatım

sponsorlu baglantilar

Konu Özeti: Windows gizli dosya ve klasörleri görünür hale getirme resimli anlatım, Windowsta gizli dosyalar nerededir ve görünmeyen gizli dosyalara nasıl erişilir? Bazı durumlarda gizli dosyalara erişmeniz gerekebilir. Mesela  bilinen 2014 türkçe bedava indir son sürüm ücretsiz yükle free download windodws 7 8 xp vista 32bit 64bit...

Windowsta gizli dosyalar nerededir ve görünmeyen gizli dosyalara nasıl erişilir?

Bazı durumlarda gizli dosyalara erişmeniz gerekebilir. Mesela  bilinen bir dosyanın uzantısını göremezsiniz ve eğer görmek istiyorsanız o zaman Windows da gizli dosyalara erişmeniz gerekecektir.

Normalde gizli dosyalar klasörü içinde görünmez bir şekilde saklanır. Bu dosya ve klasörlerin görünmesi için bazı işlemler ve ayarlar yapmanız gerekir.

Peki bunu nasıl yapacaksınız? Resimli bir şekilde oldukça kolay şekilde aşağıda anlatılmıştır.

Gizli Dosya ve Klasörleri Görünür Hale Getirmek İçin Yapılması Gerekenler – Adım Adım Sırasıyla:

Gizli dosya ve klasörleri görünür kılmak içinBilgisayarım‘a girin ve ardından Düzenle>Klasör ve Arama Seçenekleri‘ni tıklayın.

Windows Vista ve Windows 7  de Sinir Bozucu 3 Özelliği Devre Dışı Bırakmak

 

Görünüm başlığına tıklayın ve ardından “Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster” seçeneğini tıklayın. Tamam dedikten sonra gizli dosyalar görünür hale gelecektir.

Windows Vista ve Windows 7  de Sinir Bozucu 3 Özelliği Devre Dışı Bırakmak

Dosya Uzantılarını Görünür Yapmak

JPG, EXE, MP3 gibi alışıla gelmiş dosya türü uzantıları varsayılan olarak gizli geliyor. Kullanıcılara kolaylık sağlaması amacıyla gizlenen bu dosya uzantıları daha sonraki düzenleme işlemlerinde zorluklar çıkarabiliyor.

Tüm dosyaların uzantılarını görmek için yukarıda anlatılan Düzenle>Klasör ve Arama Seçenekleri>Görünüm alanına girin ve Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle seçeneğini pasif duruma getirin. Tamam dedikten sonra tüm dosya uzantılarını görebileceksiniz.

Windows Vista ve Windows 7  de Gizli Dosyalara Erişim

 

 

Windows Vista ve Windows 7  de Gizli Dosyalara Erişim

Sponsorlu Bağlantılar
Processing your request, Please wait....
Tarih: 21 Mart 2013 - 1896 Kez Okundu

Bu Programlar da İlginizi Çekebilir

Bu Programı Beğendiniz mi? Sorun Varmı? Görüşlerinizi Bize Yorum Yazarak Bildirin

Lütfen yorumlarınızda crack, serial, license key gibi bilgiler yazmayınız. Ayrıca Rapidshare, Hotfile, Fileserve, Wupload, Uploadstation ve Filesonic vb. dosya paylaşım sitelerinden bağlantı paylaşmayınız.