Windows 7 yeni bir sistem geri yükleme noktası nasıl oluşturulur? resimli anlatım

sponsorlu baglantilar

Konu Özeti: Windows 7 yeni bir sistem geri yükleme noktası nasıl oluşturulur? resimli anlatım, Windows 7’nin ve daha önceki Windows işletim sistemlerinin en güzel özelliklerinden birisi de kuşkusuz sistem geri yükleme fonksiyonudur. 2014 türkçe bedava indir son sürüm ücretsiz yükle free download windodws 7 8 xp vista 32bit 64bit...

Windows 7’nin ve daha önceki Windows işletim sistemlerinin en güzel özelliklerinden birisi de kuşkusuz sistem geri yükleme fonksiyonudur. Tüm kullanıcıların hayatını kolaylaştıran ve kafayı yemesini önleyen bu sistem geri yükleme olayı nedir ve ne işe yarar? Sistem kurtarma olarak da bilinen sistem geri yükleme özelliğinin neye yaradığını ve nasıl yapıldığını öğrenmek isteyenler için resimli anlatım aşağıda verilmiştir.

Windows 7 sistem geri yüklemenin gerekeceği durumlar nelerdir ve sistem geri yükleme noktası oluşturma (resimli anlatım)

Windows 7 de meydana gelebilecek hataların ve diğer bir takım ciddi sorunların en basit çözümü çoğu kez sistemi daha önceki bir zamana geri yüklemek olmuştur.

Sistem Geri yükleme, bilgisayarınızı daha önceden kaydedilmiş bir duruma geri dönmesini sağlayan bir işlemdir. Örneğin bilgisayarınızda hiçbir sorun yok ve bir sistem geri yükleme noktası oluşturdunuz. Ancak daha sonra sisteminizde bazı istemediğiniz değişiklikler yaptığınız ya da bazı problemlerle karşılaştınız. Her zaman işe yaramasa da daha önceden oluşturduğunuz sistem geri yükleme noktasına dönerek sisteminizdeki problemleri giderebilirsiniz.

XP’de doğrudan donatılar menüsünden ulaşabildiğiniz sistem geri yükleme, Windows 7’de biraz saklanmış. Önce “Bilgisayarım”a farenizin sağ tuşuyla tıklayın ve “Özellikler”i seçin. Masaüstünüzde bilgisayarım kısayolu bulunmuyorsa “Başlat” menüsünde bulunan “Bilgisayarım” da sağ tıklayarak yapabilirsiniz.

Windows 7 de geri yükleme noktası oluşturmak

Windows 7  de geri yükleme noktası oluşturmak

Açılan pencerede sol menüdeki “Sistem Koruması” seçeneğine tıklayın.

Windows 7  de geri yükleme noktası oluşturmak

Sistem özellikleri penceresinde alt taraftaki “Oluştur” tıklayın

Windows 7  de geri yükleme noktası oluşturmak
Oluşturacağınız sistem geri yükleme için bir ad belirlemeniz gerekiyor. Tarih yazmanıza gerek yok zaten Windows 7 oluşturma tarihini gösteriyor. Daha sonra size sistem geri yükleme noktası oluşturma nedeninizi ya da bilgisayarınızın o an ki durumunu hatırlatacak bir isim olabilir.

Windows 7  de geri yükleme noktası oluşturmak
Oluşturduğunuz geri yükleme noktasını Sistem Özellikleri penceresinde “Sistem Geri yükleme” seçeneğine tıklayarak görebilirsiniz.

Windows 7  de geri yükleme noktası oluşturmak

Sponsorlu Bağlantılar
Processing your request, Please wait....
Tarih: 21 Mart 2013 - 1763 Kez Okundu

Bu Programlar da İlginizi Çekebilir

Bu Programı Beğendiniz mi? Sorun Varmı? Görüşlerinizi Bize Yorum Yazarak Bildirin

Lütfen yorumlarınızda crack, serial, license key gibi bilgiler yazmayınız. Ayrıca Rapidshare, Hotfile, Fileserve, Wupload, Uploadstation ve Filesonic vb. dosya paylaşım sitelerinden bağlantı paylaşmayınız.